کرج-کمالشهر خیابان ظفر3 کوچه یادگاری پلاک 141
026-34825330
026-34825330

انواع درایر کدامند؟؟

انواع درایر کمپرسور هوا

انواع درایرکمپرسور هوا را می‌توان در دو نوع درایر تبرید  و درایر جذبی دسته بندی کرد.

درایر تبریدی چیست؟

در مورد درایر تبریدی کمپرسور هوا باید بگوییم که  این نوع درایر نحوه کارکردش به صورتی مکانیکی بوده و با خنک کردن هوای درون کمپرسور هوای فشرده کار می‌کند.

 

در واقع این نوع از درایر ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که با کاهش میزان قابل توجهی از دما باعث می‌شوند که رطوبت هوا و بخارت حاصله را به مسیری دیگر هدایت کردهو باعث تنظیم نقطه شبنم هوا در حد استاندارد می‌شوند.

 

برای خنک کردن هوای فشرده در درایر تبریدی یک مبدل حرارتی وجود دارد. با استفاده از این سیستم ما می‌توانیم به نقطه شبنم اتمسفر ۱ تا ۲۰ درجه سانتی گراد به راحتی دست پیدا کنیم. از مزایای استفاده از درایر  تبریدی کمپرسور هوا این است که سبب می‌شود هزینه نگهداری و تعمیر این سیستم‌ها پایین بیاید و چون از فیلترهای جذب غبار در آن استفاده نشده است حجمش کمتر از دیگر انواع درایر خواهد بود. همین عوامل باعث استفاده گسترده از این نوع درایر ها در بخش‌های مختلفی صنعتی شده و روز به روز استفاده از این نوع درایر در حال افزایش است. برای خرید انواع درایرهای تبریدی می‌توانید به بخش لوازم جانبی وبسایت شرکت هواکوب مراجعه نمایید.

درایر جذبی چیست؟

در جواب این سؤال که درایر جذبی چیست باید بگوییم که ساختمان درایر جذبی کمپرسور هوا شامل  دو مخزن  و یک کنترلر دیجیتالی برای جداسازی و جذب رطوبت می‌باشد. در واقع توده‌ای از مواد جاذب در این نوع درایر تعبیه شده است که رطوبت هوایی که از داخل آن عبور می‌کند را جذب می‌نماید. درو اقع  در یکی از مخازن رطوبت هوای فشرده جذب شده و در مخزن دیگر عملیات احیاء انجام می‌پذیرد. انواع درایرهای جذبی را با توجه به نوع فرآیند احیاء که می‌تواند گرمایشی یا سرمایشی باشد به انواع زیر تقسیم بندی می‌کنند.

درایر های جذبی دَمِشی
درایرهای جذبی بدون حرارت
درایر جذبی تزریق هوای خشک

 

سطوح مختلفی که در مواد جذب کننده این نوع از درایرکمپرسورهوا وجود دارد باعث خواهد شد که رطوبت هوا به محض عبور از میان آن‌ها جذب شود.

 

بعد از این که مدتی از کارکرد این مواد جذب کننده رطوبت هوا در درایر های جذبی گذشت باید آن‌ها را مجدداً شارژ کرد زیرا بعد از استفاده طولانی مدت کارایی اولیه خود را از دست خواهند داد.  برای شارژ و دیگرخدمات این درایر ها می‌توانید به بخش خرید درایر  در نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور شرکت هواکوب مراجعه کنید.

نکات قابل توجه در خرید درایر کمپرسور هوا

برای خرید انواع درایر کمپرسور هوا باید یک سری از نکات را مد نظر قرار دهیم . برای مثال قبل از خرید درایر باید بررسی کنیم که ابعاد مورد نیاز ما چقدر است. اگر ابعاد درایر ما از اندازه مورد نیاز کوچک‌تر باشد باعث می‌شود که کارایی لازم را برای خشک کردن هوا نداشته باشد زیرا تولید گرمای زیاد در دستگاه می‌کند. بنابراین سایز و ابعاد دستگاه مهم‌ترین گزینه در خرید آن است که باید مورد توجه قرار گیرد. برای این که قبل از خرید درایر کمپرسور هوا اطلاعات لازم را بگیرید می‌توانید با کارشناسان شرکت هواساران تماس گرفته تا راهنمایی‌های لازم با توجه به آنچه که برای کارایی بهتر نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند.

از دیگر مواردی که در خرید درایرها لازم است توجه شود توجه به کشور سازنده و متریال به کار رفته در آن است. زیرا به تجربه دیده شده است که درایر کمپرسور هوا  تازه خریداری شده بعد از یک مدت کوتاهی درایر کمپرسورهوا  کار کردن کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند و یا به کلی از کار می افتند بنابراین توصیه می‌شود در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

گذاشتن باسخ