کرج-کمالشهر خیابان ظفر3 کوچه یادگاری پلاک 141
026-34825330
026-34825330

فیلتر کربن اکتیو چیست؟

فیلتر کربنی یا برج کربن اکتیو activated carbon filter :

فیلتر کربنی آخرین سری میکروفیلتر کمپرسور است که بعد از میکروفیلتر ثانویه نصب می گردد. بخارات روغن در زمان فشرده سازی هوا با هوای فشرده مخلوط شده و به علت ریز بودن ذرات آن از میکروفیلتر های اولیه و ثانویه عبور می کند. سپس با ورود به آبزارآلات و ماشین آلات دقیق و رسوب در محل های آنها باعث مستهلک شدن این قطعات در طول زمان می شود. فیلتر روغن گیر کمپرسور از نوع کربنی (فیلتر کربن اکتیو) علاوه بر حذف باقی مانده روغن، هوای فشرده را عاری از هرگونه بوی بد می کند بنابر این گزینه مناسبی برای کابرد های دارویی و ابزارالات فوق دقیق می باشد.

در صنایع حساس مانند صنایع غذا و دارو، خطوط اسپری رنگ، صنایع الکترونیک و … استفاده از هوای فشرده فاقد روغن بسیار حائز اهمیت است. با توجه به وجود روغن و هیدروکربن ها در هوای محیط، بدیهی است هوای تولید شده توسط کمپرسورهای oil free  نیز عاری از روغن نمی باشد. لذا مستقل از نوع کمپرسور مورد استفاده در این نوع صنایع استفاده از فیلترهای کربن اکتیو (Activated Carbon) بسیار حائز اهمیت است.

فیلترهای کربنی به دو صورت کارتریجی و مخزنی می باشد و منحصرا برای حذف بخار روغن و ذرات روغن تا میزان ۰٫۰۰۳mg/m3 در خطوط هوای فشرده و نیتروژن کاربرد دارند.

مطابق با استاندارد ISO 8573-1 مقدار مجاز روغن برای رسیدن به کلاس ۱ هوای فشرده ۰٫۰۱mg/m3 می باشد، بنابراین با استفاده از فیلتر های سری activated carbon و با حذف ذرات تا   ۰٫۰۰۳mg/m3 کلاس هوای فشرده بهتر از کلاس ۱ و اصطلاحا کلاس ۰ می باشد.

 

activated carbon filter , فیلتر کربن اکتیو
                               فیلتر کربن اکتیو

گذاشتن باسخ