کرج-کمالشهر خیابان ظفر3 کوچه یادگاری پلاک 141
026-34825330
026-34825330

میکرو فیلتر کمپرسور چیست؟

میکروفیلتر کمپرسور چیست؟

میکروفیلتر کمپرسور قطعه ای مکانیکی است که در مسیر عبور هوای فشرده شده قرار می گیرد و با جذب ناخالصی ها از هوا آن را تصفیه می کند. به میکروفیلتر های میکرونی با مش ریز گاهی روغن گیر هم گفته می شود اما در واقع تمامی میکروفیلتر ها قابلیت جذب ذرات،بخارات آب و روغن را دارا می باشند.

فیلتر هوای ورودی کمپرسور جهت جذب ذرات بزرگ طراحی شده و ذرات میکرونی همواره از طریق دهانه ورودی به داخل کمپرسور و پس از فشرده سازی هوا به دستگاه های مصرف کننده وارد می گردد. میکروفیلتر ها بعد از خروجی مخزن و قبل از ورودی مصرف کننده ها نصب می شود و با جذب ذرات از ۵ میکرون تا ۰٫۰۱ میکرون هوای تصفیه شده را به ماشین آلات و ابزارآلات تحویل می دهند.

میکرو فیلتر کمپرسور

 

کاربرد میکرو فیلتر کمپرسور

سیستم های رنگ پاشی
کارخانجات تولیدی که از هوای فشرده پاک استفاده می کنند.
صنایع غذایی و صنایع داروی
صنعت چاپ
صنایع ساخت قطعات نظامی

میکرو فیلتر اولیه کمپرسور:

میکروفیلتر اولیه کمپرسور یا پری فیلتر اولین واحد تصفیه هوا در خطوط هوای فشرده می باشد که توانایی جذب ذرات تا ۱ میکرون را دارا می باشد. فیلتر مرحله اول که به آن فیلتر جذب آب Water Removal Filter نیز گفته می شود هم به صورت تکی و هم به صورت مکمل بقیه فیلتر ها استفاده می شود.

میکرو فیلتر ثانویه کمپرسور:

میکروفیلتر ثانویه یا فیلتر روغن گیر هوای فشرده پس از میکرو فیلتر اولیه قرار میگیرد و از نظر حوزینگ و سایز المنت با مرحله اول تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در مش بندی المنت فیلتر است. فیلتر روغن گیر هوای فشرده تا ۰٫۰۱ میکرون جذب ذرات را انجام میدهد و در صورت استفاده به صورت دوبل با میکرو فیلتر اولیه در خروجی هوا را تا حد زیادی تصفیه می کند.

لازم به ذکر است که استفاده فیلتر های اولیه و ثانویه در کنار هم عمر فیلتر ها را به مراتب افزایش می دهد.

گذاشتن باسخ